czwartek, 4 października 2012

(nie)warte pokuszenia.

Cześć, nawiązując do poprzedniej mojej notki mój sprzęt nie jest jeszcze aktywny więc niestety ale dzisiaj zdjęć znów nie będzie. Ten fakt jest dla mnie niesamowicie irytujący ponieważ chciałam zrobić porównanie tuszów do rzęs, szminek i działania olejku na wzrost paznokci. Niestety ale wszystko przesuwa się w czasie, jednak wszystko jest do nadrobienia.
Zakładam, że temat w żadnym stopniu was nie ukierunkował, bowiem kobiety są kuszone każdego dnia cudownymi bilbordami, reklamami i statystykami (zazwyczaj o skuteczności kosmetyków), które jednak niestety ale nie przynoszą obiecanego skutku. Postaram się odpowiedzieć na kilka pytań, które mogą być odpowiedzią na nurtujące pytania i stwierdzenia:

TANIE KREMY MNIE UCZULAJĄ - nie krem a jeden z jego składników działa uczulająco na cerę i powoduje zaczerwienienia lub pieczenie. Stwierdzenie 'Tanie', 'Tej firmy' jest często niesłuszne jeżeli mówimy o kosmetykach. To, że uczulił nas krem firmy X, o działaniu Y, nie oznacza, że krem firmy X, o działaniu Z uczuli nas również. Struktura składników zależna jest od działania, które ma mieć na naszą skórę dany krem. Krem, który kupiłaś za niską cenę (może) ale nie musi oznaczać, że jego jakość jest zła.

MOJE UCZULENIE UTRZYMUJE SIĘ PRZEZ KILKA DNI - uczulenie takowe zazwyczaj nie powinno trwać dłużej niż trzy lub cztery dni, jest ono nieprzyjemne, jednak w tych dniach, najlepiej jest nie nakładać żadnych warstw na skórę, gdyż hamuje to oddychanie jej i powrót do właściwego stanu. Jak zapobiegać? Przed użyciem każdego nowego kosmetyku, należy jego małą ilość nanieść na mało zauważalne miejsce by dokonać dermatologicznego testu, najlepiej dwa dni pod rząd np. pod brodą w przypadku kremu. Gdy uczulenie nie wystąpi w przeciągu dwóch dób, śmiało można nałożyć dany kosmetyk na twarz.

PO NAŁOŻENIU KREMU PRZECIWZMARSZCZKOWEGO ZACZĘŁA SCHODZIĆ MI SKÓRA - częsty przypadek, po którym kobiety żałują nie tylko wydanych pieniędzy ale i obiecują sobie, że więcej nie będą już ingerować w swój wygląd. Zapewniam, że nie ma gorszego pomysłu niż ten. Kremy przeciwzmarszczkowe mają działanie ściągające skóry, ich celem jest ujędrnienie i odpowiednie nawilżenie. W przypadku gdy kobieta w dojrzałym wieku, używając ówcześnie do mycie twarzy mydeł/żeli do higieny ogólnej, a jedynym kremem był krem natłuszczający (np. Nivea), jej skóra potrzebuje oczyszczenia. W takim celu warto wyposażyć kosmetyczkę w peeling do twarzy i stosować go przez 2-3 dni.

OD SZAMPONU TEJ FIRMY PRZETŁUSZCZAJĄ MI SIĘ WŁOSY - odpowiednio dobrany szampon nie jest w stanie przetłuścić włosów, gdyż nie posiada on takiej mocy, jaka zazwyczaj opisywana jest w reklamach. Wynikiem przetłuszczania się włosów jest najczęściej zła dieta, nieuzupełniona w składniki mineralne. Podobnie bywa w przypadku wypadaniu włosów.

LAKIERY TEJ FIRMY ODPRYSKUJĄ - lakier do paznokci to piękna, wielobarwna jednak nie utrzymująca się długo ozdoba. Nie firma ma znaczenie czy lakier odpryśnie szybko lecz płytka naszego paznokcia, ilość nałożonych warstw i warunki w jakich pracujemy (wilgotność). Dla zmęczonych ciągłym malowaniem paznokci Kobiet, dobrą opcją jest wizyta u kosmetyczki, która nałoży na paznokcie żel. Utrzymuje się on w granicach dwóch lub trzech tygodni, potem paznokcie zazwyczaj są już długie i dla przedłużenia efektu można je spiłować i pokryć bezbarwnym lakierem. Koszt wizyty szacuje się na ok. 50-70zł zależnie od salonu.

Na dziś, wszystko. Następnym razem postaram się o zdjęcia i napiszę dlaczego nie warto kierować się ceną kosmetyków przy ich kupnie bo wcale nie świadczy ona o lepszej jakości kosmetyku. Dodatkowe pytania proszę kierować pod notką. Pozdrawiam.
R.

1 komentarz:

Thank you for your comments.
Dziękujemy za pozostawione komentarze. Odpiszemy, gdy tylko będziemy miały chwilkę. :)
Kira & Ruda